Moje hairstory…

Priznajme si úprimne, dámy, že mať dlhé krásne vlasy je aspoň z času na čas túžbou každej z nás. Veď v dnešnej dobe k úspešnej a zdravo sebavedomej žene nestačí len „mať v hlave“, ale aj na nej. A ktorá z nás by takou nechcela byť? Ak by sme parafrázovali známy výrok „…že, šaty robia človeka“ tak v takej istej miere platí určite aj „…že, vlasy robia človeka“.

Ale čo s tým? Povieme si, veď nič jednoduchšie! Necháme si narásť vlasy a je to! Tak hurá do toho! Počkáme mesiac, počkáme ešte jeden a strácame trpezlivosť. Už vlasy premeriavame o koľko narástli, prepočítavame a porovnávame štatistiky, podľa ktorých vieme, o koľko mesačne môžu naše vlasy narásť. A to už nehovoriac o tom, koľko zaručených prípravkov pre rýchly rast vlasov sme použili. Nemusím ani ďalej písať, už každá z nás je v obraze. Také jednoduché to nebude! Veď aj keď trpezlivosť je tiež jedna z cností, a tak prečo si ju neotestovať aj na sebe? Ale túžba, ba aj naliehavá potreba v dnešnej dobe vypadať dobre a mať aj pekný účes a skvelé vlasy nás prinúti hľadať iné riešenie. Ako dosiahnuť rýchle predĺženie vlasov? Veď zajtra mám poradu, stretnutie, konkurz na nové zamestnanie, atď, atď… Tak čo s tým? Pripravená som, aj vhodné oblečenie som si už vybrala, ale pri pohľade do zrkadla strácam istotu a zdravé sebavedomie. S účesom nie som spokojná napriek tomu, že kaderníčku som navštívila len nedávno. Moje vlasy sú síce zdravé, ale chcelo by to zmenu, nejaké oživenie, predĺženie, zahustenie vlasov, účes, ktorý pri mojom zajtrajšom dôležitom pracovnom stretnutí bude podčiarkovať kultivované vystupovanie a elegantnosť.

Čo mi to hovorila o svojich skvele vyzerajúcich vlasoch kolegyňa, keď som jej vlasy minule pochválila? Aké clip-in vlasy, aké príčesky? Naozaj som si neuvedomila, že to, čo má na hlave nie sú všetko iba jej vlasy, že používa príčesky, akýsi systém clip-in, o ktorom som toho pravdu povediac, veľa nevedela. No keby ma sama na to neupozornila, neviem, či by som si bola všimla, že za jej skvelým predĺžením a zahustením vlasov sú príčesky. Tak rýchlo na to, veď keď to funguje u nej ( a naozaj vyzerali jej vlasy skvelo), tak to vyskúšam aj ja. Už len nájsť obchod s príčeskami a clip-in vlasmi, preštudovať návod a hurá na to! Tak sadám za počítač, začínam googlovať s kľúčovými slovami: vlasy, príčesky, zahustenie vlasov, predĺženie vlasov, clip-in vlasy a podobné……. Chvíľka napätia, a mám to! A ako to celé dopadlo? Tak to až nabudúce, milé dámy!